POLUB NAS


Kierowcy utworzyli "korytarz życia", a inni pojechali nim pod prąd.

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek na obwodnicy Gdańska, między węzłem Lipce a zjazdem do Portu Gdańsk. W wyniku zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki na miejscu zginęło dwoje dzieci w wieku 3 lata i 1,5 roku. Ich rodzice oraz trzecie dziecko zostali przewiezieni do szpitala w Gdańsku. Ich stan jest poważny. W wyniku wypadku obwodnica została zablokowana. Kierowcy zaczęli zjeżdżać na boki tworząc "korytarz życia" dla służb ratunkowych. Sytuacja była dramatyczna i liczyła się każda minuta.  

Niestety, niektórzy kierowcy mieli gdzieś cały wypadek i potrzebujących pomocy. Postanowili zwyczajnie skorzystać z wolnego pasa ruchu i ominąć korki.

  - Wielu z nich po prostu ruszyło pod prąd blokując nam dojazd do ofiar wypadku - mówi wzburzony ratownik medyczny. 

- To bulwersujące zachowanie, które zasługuje na surową karę. Tu przecież chodzi o życie ludzkie, w takich sytuacjach liczy się każda minuta - denerwuje się strażak, który brał udział w akcji ratunkowej. 

- Mam nadzieję, że policja surowo ukarze tych cwaniaków. Nikomu źle nie życzę ale mam nadzieję, że żaden z tych kierowców nie znajdzie się w podobnej sytuacji, kiedy będzie potrzebował szybkiej pomocy, a inni równie cwani mu ją uniemożliwią - skomentował całe zajście starszy pan stojący w korku. 

  • Kierowcy utworzyli "korytarz życia", a inni pojechali nim pod prąd._extra_1_27.jpg

VIDEO

AUTOR

komentarze: 0